Panorama Warszawy
Leasingi
Leasingi
Leasingi
Leasingi

Leasingi

  • Operacyjny

    W każdym biznesie potrzebny jest środek transportu. Leasing operacyjny pozwoli na użytkowanie pojazdu w dogodnej formie pozwalającej na wpłatę części jego wartości, a później na umowie skonstruowanej w sposób pozwalający obniżać płacone podatki. Finalnie auto trafia w ręce użytkownika przy „umownym” korzystnym wykupie, dzięki czemu płynność finansowa nie zostanie naruszona.

  • Pożyczka leasingowa

    Pożyczka udzielana jest przez firmy leasingowe, które wykorzystują w tym celu procedury podobne do tych, służących ocenie wniosków leasingowych. Dzięki temu proces wnioskowania o pożyczkę leasingową jest zwykle mniej skomplikowany i trwa krócej, niż w przypadku ubiegania się o kredyt bankowy. Firmy leasingowe często są także mniej restrykcyjne niż banki przy ocenie zdolności kredytowej. Pożyczka leasingowa, podobnie jak leasing, może być wykorzystana tylko do finansowania środków trwałych.

  • Leasing zwrotny

    Leasing zwrotny jest szczególną formą transakcji leasingu, przybierającą postać zarówno operacyjną, jak i finansową. Cechą charakterystyczną w tym wypadku jest powiązanie umowy leasingowej z występującą przed nią umową sprzedaży. Zasada jest prosta - przedsiębiorca odsprzedaje swoje mienie leasingodawcy, a następnie użytkuje je na zasadzie leasingu, regularnie spłacając raty do momentu całkowitej spłaty, po której mienie ponownie staje się jego własnością. Leasing zwrotny to idealna forma finansowania dla osób chcących przyspieszyć rozwój swoich firm ,odmrażając ulokowany kapitał.

Leasingi
Leasingi