Decyzja kredytowa jest udzielona do 48 godzin po złożeniu wniosku. Pieniądze są wypłacane w tym samym dniu, w którym została podpisana umowa kredytowa. Wiele zależy jednak też od tego ile czasu zajmie ci zgromadzenie wymaganych przez bank dokumentów.
Środki z kredytu mogą być przeznaczone na kilka celów. Można je podzielić na: inwestycyjne (remont, adaptacja lokalu, zakup środka trwałego) i obrotowe (zakup towarów handlowych, materiałów).
Maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy.
Tak, jest to możliwe. Zwykle lepiej jednak wykorzystać do tego celu kredyt konsolidacyjny. Aby uzyskać kredyt, bank będzie sprawdzał czy Twoje dochody wystarczą na spłatę dotychczasowych kredytów oraz tego dopiero zaciąganego. Łatwiej będzie natomiast uzyskać kredyt konsolidacyjny. Wtedy bank nie będzie uwzględniał rat tych kredytów, które zostaną spłacone pieniędzmi z kredytu konsolidacyjnego.
Odpowiedź na to pytanie zależy od sytuacji kredytobiorcy. W przypadku rat równych przez cały okres spłaca się ratę o stałej wysokości, co pozwala zaplanować budżet. Raty malejące natomiast na początku są wyższe, by z czasem się obniżyć. Początkowo spłacamy wyższą ratę odsetkową, rata kapitałowa natomiast jest stała. Dzięki ratom malejącym szybciej zaczynamy spłacać kapitał, czyli właściwą kwotę długu. Mniejsza jest także suma spłaconych odsetek, ponieważ szybciej je oddajemy. Z drugiej jednak strony nie każdy ma na tyle korzystną sytuację, by pozwolić sobie na początkowe spłacanie wyższych kwot, dlatego większość klientów decyduje się na równe raty.